Kde začít…asi větou, kterou mi řekla moje milá teta, když jsem jí oznámila, že mám za sebou velký vizažistický kurz, vlastně ten nejobsáhlejší, jaký v Čechách existuje.

Začala se smát a řekla: “Vidíš, Kláruško, když ti bylo 13 a rozhodovalo se o střední škole, tak jsem tvou maminku tenkrát přemlouvala, ať tě pustí do Prahy na obor maskér/vlásenkář, že si myslím, že by to byla tebe vhodná škola. Nedovolila. A teď po tolika letech tě to stejně dohnalo”  LOL 

Teta měla pravdu. Pamatuji si, že jsem zkoušela maminku přemluvit, abych mohla alespoň na střední uměleckou.  Maminka mi doporučila, protože “systém” chtěl ekonomky a ona mi chtěla zajistit v budoucnosti dobrý job, jít na ekonomickou školu. Tato škola však veškerou mou kreativitu pozastavila. Chtěla jsem pak jít na práva, ale místo toho jsem se rozhodla jít do ciziny a naučit se pořádně cizí jazyk. A zůstala jsem tam dlouhých patnáct let.

Dnes jsem certifikovaná koučka a vizážistika měla být jen takovým doplňkem služeb ke koučování žen. Mým cílem bylo nabídnout klientce kompletní službu. Postarat se jak o její vnitřní pohodu tak i krásný vnějšek. Prostě krásnou a zářivou z vnitra ven.

Jenže já se zamilovala. Zamilovala jsem se do líčení. Neskutečně mě to chytlo a čím víc jsem do profesionálního makeupu pronikala, tím více mne to bavilo. 

Od mala jsem kreativní, napřed liduška, různé výtvarné kroužky. V Německu jsem několik let působila jako manažerka v dámském boutique, kde jsem se vyřádila nejen na stylingu, ale i vymýšlela dekorace výloh a styling panen. Vrátila jsem se do Čech a brzy přišel na svět náš první chlapeček. Začala jsem vytvářet šperky z různých materiálů, stala jsem se lektorkou. Šperky jsem chtěla dovést k dokonalosti a tak jsem začala studovat zlatničinu, ale mé studium přerušilo těhotenství s druhým chlapečkem. Až přijde ten správný čas, tak si školu dodělám. Je to krásné vidět, jak se vám rodí pod rukama šperk. 

Ale abych neodbočovala.

Ženy jsou též šperky. Každá je krásná a já z nich dělám ještě krásnější verzi jejich krásného já.

Mnoho žen neví jak, se správně nalíčit. Já se začala líčit v době, kdy žádný facebook neexistoval, insťák nebyl, vlastně na internetu žádné makeup inspirace tenkrát ještě nebyly. Byly časopisy, toť vše. Vzhledem k tomu, že jsem žila tak dlouho v cizině a hodně cestovala po Americe a dálném východu, nebyl pro mne problém si jakýkoliv časopis sehnat. Tak postupně vznikal můj Book, plný výstřižků makeup artu,stylingu a šperků z celého světa. Líčila jsem se tenkrát podle nich, dnes je to komické, když se vidím na některých fotkách. V době svých těhotenství jsem si kvůli pohodě a časové nenáročnosti na úpravu nechala tetovat obočí, oční linky a rty. Dnes bych to již neudělala. 

Proto jsem zde pro vás, abyste se našly, svůj image, svou krásu a naučily se správně líčit, objevily svůj styl a nestály před zrcadlem se slovy: “No, lepší už to nebude”. 

Bude! Já vám poradím a pomůžu.

Těším se na vás u nás v ateliéru na Praze 1.

Vaše Klára Alba